Breadcrubs

História a Súčasnosť

Už od roku 2004 pôsobíme v regionálnych futbalových súťažiach pod hlavičkou Oranjes. Po toľkých rokoch získavania skúseností sme sa rozhodli, že je na čase ich odovzdávať mladším športovcom. Založili sme OZ ORANJES Zvolen s cieľom vytvárať deťom podmienky pre zvyšovanie ich telesnej, duševnej zdatnosti, športovej výkonnosti a hlavne hravou aj súťaživou formou budovať vzťah k športu ako takému.

Pri budovaní tímu sme vždy brali do úvahy nielen herné schopnosti, ale aj charatkerové vlastnosti. Od vzniku sa na úspechoch aj neúspechoch tímu ORANJES Zvolen aktívne zúčastnilo okolo 60 futbalistov, ale každý rok sa podarilo vytvoriť výborný kolektív. V podobnom duchu chceme pokračovať aj pri výchove nových talentov. Popri športovom raste kladieme dôraz na tímovú etiku, na základné ľudské hodnoty: fair-play, súdržnosť, rešpekt voči súperovi.

Pridajte sa k nám - vyplňte prihlášku

Buď aj ty ORANJES

"Poď s nami do profi futbalu krôčik po krôčiku."

Oddnes až do odvolania hľadáme nových mladých futbalistov a členov klubu. Ak sa Vám páči myšlienka futbalovej školy založená na kvalifikovaných tréneroch s profesionýlnym prístupom už od útleho veku. Ak hľadáte pre svoje dieťa kvalitnú športovú prípravu so zreteľom aj na osobnostný rozvoj, to všetko v priateľskej atmosfére. Ak si myslíte, že futbal nemusí byť len o víťazstvách, ale najmä o radosti, ktorú táto fenomenálna hra prináša potom Vám neostáva nič iné len nás kontaktovať a na vlastnej koži zažiť moderné mládežnícke tréningy zamerané na futbalovú a atletickú prípravu pod naším vedením. Aby ste nič neľutovali prvé dva tréningy ponúkame bezplatne.


Vaša spokojnosť a podpora nás posúva ďalej pri plnení našich cieľov. Našim dlhodobým zámerom je výchova a futbalová príprava mládeže vo veku od 4 do 15 rokov. Všetky získané finančné a materiálne prostriedky investujeme primárne do rozvoja detí prihlásených v našom klube.


Príďte sa o našich slovách presvedčiť aj na vlastné oči. V rozpise tréningov si podľa kategórie dieťaťa na základe veku, vyberte čas, ktorý Vám bude najviac vyhovovať a príďte sa pozrieť alebo to rovno vyskúšať.


Ak my spĺňame Vaše nároky a Vaše dieťa vyššie uvedené podmienky, napíšte nám alebo nám pošlite vyplnenú prihlášku a staňte sa tak súčasťou klubu ORANJES Zvolen.


Milí rodičia, uvedomujeme si, že nebyť Vás nie sme ani my. Preto je našou snahou vytvoriť s Vami chceme a čo najdlhšie udržať nadštandardný vzťah. Ten je podľa nás primárne založený na dôvere. My vieme, že pre svoje deti chcete len to najlepšie. Verte ale, že nám ide o to isté. Vychovať z neho človeka so správnymi morálnymi hodnotami a túžbou napredovať. A tak ako Vy aj my máme na to svoje spôsoby, metódy a postupy. Cieľom etického kódexu pre rodičov je nastaviť si pravidlá tak aby sme sa počas našej spolupráce vyhli nepríjemným nedorozumeniam.

Prečítajte si prosím týchto pár riadkov. Nebránime sa novým nápadom a konštruktívnym pripomienkam. Ak take budete mať, môžte ich prebrat s trénerom mimo času určeného na tréning alebo zápas. Nechceme Vás poučovať, nasledovné body sú myšlienky, s ktorými sa plne stotožňujeme a budeme veľmi radi keď ich budete v maximálnej možnej miere rešpektovať aj Vy. V prípade, že s nimi nesúhlasíte a v žiadnom prípade ich nebude dodržiavať, nebudeme bohužiaľ vhodný športový klub pre Vášho malého futbalistu. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na spoločnú spoluprácu.

Uvoľnená atmosféra - deti určite ocenia ak ich budete sprevádzať na zápasoch. Snažte sa na nich pôsobiť v dobrej nálade, bez stresu a napätia, tak aby si to užili. V tomto veku je nežiaduce v nich vyvolávať pocit zodpovednosti, ktorý môže prerásť do obáv či dokonca strachu. Nezameriavajte sa na chyby, Vaše povzbudzovanie a potlesk dokáže oveľa viac ako krik a kritika.

Pozitívny prístup - veďte k pozitívnym emóciam aj svoje dieťa. K tomu aby sa na futbal tešil. Dajte najavo, že výsledok nie je ani pre Vás to najdôležitejšie a už v žiadnom prípade nie na úkor fair – play. Oceňte jeho snahu, zaujímajte sa, pýtajte sa ako bolo na tréningu, alebo na čom sa zasmiali. Priblížite sa nielen jemu, ale celému tímu. Motivujte ho ku kamarátsvu, k povzdbudeniu ostatných spoluhráčov, nie k rivalite.

Fair – Play - ak ho už od mladého veku naučíte, že vydať zo seba maximum za každých okolností, je minimálne tak dôležité, ako vyhrať, pomôže mu to pri riešení nielen športových situácií. Aj po prehratom zápase s ním zaobchádzajte ako s víťazom, ak hral v športovom duchu Fair – Play. Sami buďte príkladom a u detí propagujte myšlienku a princípy férového správania, úcty k spoluhráčomi k súperom Pokora - tešte sa spolu z úspechov, ale nepodporujte v ňom pocit nadradenosti. Dieťa by neskôr mohlo zlyhať pri prekonávaní iných životných prekážok.

Jeden tím - snažte sa výňytvárať dobré vzťahy s ostatnými rodičmi a trénermi. Dôverujte im a pripomienky riešte priamo s nimi. Nevytvárajte negatívne zákulisné prostredie. Buďte priami a čestní, Vaše deti si budú brať príklad.

Chladná hlava - pri zápasoch sa vyhýbajte konfliktom a to aj v prípade rozhodcovskej chyby. Svojim chovaním, len rozptýlite Vaše dieťa. Nechajte ich okúsiť aj tento pocit nespravodlivosti, patrí ku športu aj k životu. Naučia sa mu postaviť a sústrediť sa na to podstatné.

Morálna podpora - povzbudte ho vo chvíli, keď sa mu nedarí, keď má pociť, že jeho snaha je zbytočná. Netlačte naňho, vysvetlite mu, že najdôležitejšie pri hre je zábava, tímova práca a v neposlednom rade prekonávanie samého seba. Výsledok sa dostaví.

Tréner je len jeden - za niektorými situáciami na ihrisku je viac ako máte možnosť vedieť. Váš hráč dostáva špecfické pokyny od trénera, ktoré nemusíte pri hre zachytiť. Preto nechajte robiť trénera svoju prácu.

Motivácia - aj my si zakladáme na vzdelaní a inteligencii. Tá sa prejaví aj na ihrisku, inteligentný hráč je vždy o myšlienku vpred. Preto ak je to možné netrestajte dieťa zákazom športovať, ale skúste nájsť iný motivačný spôsob.

Kritika - ak chcete predsa len poukázať na chyby, nájdite nenásilnú formu. Stále majte na mysli, že futbal je krásna hra, ale v živote je množstvo dôležitejších vecí. Pamätajte, že dieťa má hrať futbal v prvom rade pre vlastné potešenie, nie Vaše. Najväčšiu chybu robia ambiciózni rodičia, ktorí sa snažia dosiahnuť svoje nenaplnené sny prostredníctvom svojho dieťaťa.

Budeme radi ak:
- nebudete rozptyľovať deti pri tréningovom procese a zápasoch, počas nich je lepšie sa zdržiavať vo vyhradenom priestore pre divákov (rodičov)
- pochopíte, že v mládežníckych kategóriách nie je výsledok prvoradý, v nižších kategóriách je oveľa dôležitejšie podporovať radosť a pôžitok z hry ako sústrediť sa na konečné skóre
- budete dochádzať s dieťaťom na tréning, zápasy a turnaje pravidelne a včas, prípadnú neúčasť nám oznámite v dostatočnom predstihu (SMS, telefonát, mail)
- si uvedomíte, že každý v klube robí maximum, či už ide o trénerov ale aj dobrovoľníkov
- si vybudujete pozitívny vzťah ku klubu, ktorý reprezentuje Vaše dieťa.

Poteší nás ak:
- sa budete zaujímať aj o výpomoc a iné aktivity pri mužstve svojho dieťaťa
- budete súčasťou nášho klubu a jeho verným fanúšikom

Nebudeme tolerovať:
- zasahovanie do tréningového procesu alebo zápasu - riadením hry, pokrikmi na vlastné alebo cudzie dieťa (aj keď to možno nemyslíte zle, narúšate prácu trénera a deti strácajú koncentráciu)
- zasahovanie do vedenia a riadenia klubu
- agresívne a vulgárne vystupovanie voči rozhodcom či súperom
- verejné spochybňovanie znalostí a rozhodnutí rozhodcov

Ak niektorý z rodičov nebude rešpektovať jednotlivé body etického kódexu ani po viacnásobnom dohovore, budeme musieť pristúpiť k poslednému nepopulárnemu kroku a to k dočasnému alebo úplnému vylúčeniu dieťaťa z pôsobenia v našom klube.

Ako hráč ORANJES Zvolen maj vždy na pamäti, že:

- Svojím správaním reprezentuješ seba, svoju rodinu a svoj klub
- Pokora je základ úspechu, k spoluhráčom, trénerom, rodičom aj ostatným ľuďom sa správaj slušne, jednoducho tak, ako by si chcel, aby sa správali oni k Tebe
- Futbal má prinášať potešenie najmä Tebe, to čo mu dáš to Ti vráti
- Vždy sa snaž myslieť pozitívne, slová ako "Nedá sa alebo Neviem" nepoznáme, hľadaj spôsoby ako sa zlepšovať namiesto dôvodov ako sa niečo nedá urobiť
- Ku každému zápasu aj tréningu pristupuj tak, aby si mal dobrý pocit, že si dal do toho všetko, nikdy nevieš, kto sa na Teba v hľadisku pozerá
- Každý chce vyhrať, ale nie vždy sa to podarí, rešpektuj rozhodcu i súpera a za každých okolností hraj fair – play
- Čím lepšíe budeš hrať ty, tým lepšie bude hrať celý tím
- Zlepšovať sa môžeš aj vo svojom voľnom čase
- Na ihrisku sme jeden tím, spolu vyhrávame, spolu prehrávame, rešpektuj svojich spoluhráčov a svojho trénera
- Ak niekto spraví chybu, snaž sa ju napraviť, chyba sa môže sa stat aj tebe
- Snaž si zachovať chladnú hlavu v každom momente, potrebujeme Ťa na ihrisku a pre svoj tím si prospešný len keď sa plne koncentruješ na svoj výkon, ak cítiš nejakú krivdu, snaž sa ju napraviť športovo - peknou akciou alebo gólom
- Keď chce tréner niečo dôležité povedať, pozorne ho počúvaj, ak niečomu nerozumieš slušne sa opýtaj
- Vždy chce pre Teba a pre mužstvo len to najlepšie, rešpektuj jeho slová a snaž sa ich čo najlepšie splniť
- Na zápase je tréner jediný, ktorý môže hovoriť niečo k taktike a k výkonu nášho tímu, ostatných ignoruj
- Ak máš akýkoľvek problém, povedz mu to, je tu aj preto aby Ti pomohol
- Futbal máme všetci veľmi radi, ale okrem športových povinností sú tu aj školské
- Každá vec niečo stojí, preto sa ku klubovým veciam stavaj tak ako by boli tvoje

"Desatoro" ORANJES

O betavosť - sme jeden tím, jeden za všetkých, všetci za jedného

R ešpekt – cesta k víťazstvu vedie cez rešpektovanie a úctu k súperom

A mbícia – naším cieľom je každý deň sa zlepšovať

N ezlomnosť – sme odhodlaní, niet prekážky cez ktorú by sme neprešli

J oga bonito – teš sa zo svojej hry a ukáž túto radosť aj svojim fanúšikom

E nergia – do každej situácie ideme naplno, na ihrisku odovzdáme všetko na čo máme

S ebavedomie – dôvera vo vlastné sily, máme na to aby sme dosiahli veľké veci

Nezabudni, že jediná prekážka na dosiahnutie tvojho cieľa si ty sám.

Trofeje Oranjes - muži

Top