Breadcrubs

Podporte nás 2% z dane

Niektorí z Vás už vedia ako svoje 2 % percentá využiť , mnohí však ešte stále nie, preto prosím venujte pozornosť nasledujúcim riadkom. Vo svojich rukách máte každoročne určitý obnos peňazí, ktoré môžu smerovať na ušľachtilejšiu vec ako do štátneho rozpočtu s neurčitým poslaním.
Vy sami sa môžete rozhodnúť komu venujete svoje 2 % z dane. Stačí si vybrať neziskovú organizáciu či občianske združenie, ku ktorému prechovávate sympatie, viete, že odvádza dobrú prácu alebo je to to len jediné združenie, ktoré poznáte.

Postup je vcelku jednoduchý. Nestojí Vás to veľa úsilia, pritom je to jeden z hlavných príjmov pre združenia a organzácie , ktoré sa venujú verejnoprospešným aktivitám. V našom prípade je to športová príprava mládeže vo veku od 5 do 15 rokov. Viac o našom zameraní si môžete prečítať TU.

V prípade, že ste sa rozhodli podporiť ORANJES Zvolen, teda nás, je potrebné rozlíšit váš status:

Ak ste zamestnanec:

 • do 15. februára tohto roku požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň a vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov. Z tohto potvrdenia si viete vypočítať 2% zo zaplatenej dane, ktoré môžete venovať.
 • následne vyplňte formulár s názvom Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby a najneskôr do 30. apríla potom obe tlačivá doručte na daňový úrad v mieste Vášho bydliska.
 • Dokumenty na stiahnutie:
  pdf - Potvrdenie o zaplatení dane
  pdf - Vyhlásenie

  Ak ste fyzicka osoba, ktorá si daňové priznanie podáva sama:

 • v stanovenom termíne si vyplňte daňové priznanie, kde sú uvedené kolónky na poukázanie 2%. Vypočítajte si 2% zo zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. Do daňového priznania uveďte, že chcete podporiť občianske združenie ORANJES Zvolen (viď údaje nižšie).
 • vyplnené daňové priznanie najneskôr do 31. marca tohto roku doručte na daňový úrad v mieste Vášho bydliska.
 • Ak ste právnická osoba:

 • v stanovenom termíne si vyplňte daňové priznanie, kde sú už uvedené kolónky na poukázanie 2%. Ako právnická osoba môžete poukázať 1 až 2 % z dane v závislosti od splnených podmienok. Svoj dar môžete rozdeliť medzi viaceré organizácie. Do daňového priznania uveďte, že chcete podporiť občianske združenie ORANJES Zvolen (viď údaje nižšie).
 • riadne vyplnené daňové priznanie doručte v stanovenej lehote na príslušný daňový úrad v mieste Vášho sídla.
 • Údaje príjemcu, ktoré je potrebné uviesť do daňového priznania:

  Názov: ORANJES Zvolen
  Právna forma: Občianske združenie
  IČO: 52047351
  Ulica: Nádvorná
  Číslo: 3383/16
  PSČ: 96001
  Obec: Zvolen  ĎAKUJEME!


  Top